Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonija

2015-03-25

Kovo 30 d., pirmadienį, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė bei miesto meras Vitalijus Satkevičius apdovanojo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatus. Garbingu apdovanojimu ir vardiniu medalio liudijimu apdovanotos 25 iškilios asmenybės – po penkis iš kiekvienos kategorijos.

„Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“ apdovanota kraštotyrininkė, knygų sudarinėtoja Lionė Lapinskienė, Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Usėnų filialo bibliotekininkė Onutė Miliauskienė. Taip pat šioje nominacijoje nugalėjo Plungės rajono savivaldybės dailininkė-fotografė Kristina Paulauskaitė, Visagino „Verdenės“ gimnazijos istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytoja Lilija Ramanauskienė, Nepriklausomybės akto signatarė Birutė Valionytė.

„Už filantropinę veiklą, ypač jaunųjų kūrėjų skatinimą ir rėmimą“ medaliu apdovanota prozininkė, poetė, vertėja Biruta Augustinienė, kunigas, Mosėdžio vaikų globos namų steigėjas Liudvikas Dambrauskas, Raudonės pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Elena Elzbergienė. Įvertinimo sulaukė ir Vytauto Didžiojo universiteto Atkuriamojo Senato nariai, mecenatai dr. Aldona Aida Gaškienė ir dr. Remigijus Algimantas Gaška, tarptautinio literatūrinio festivalio „Panevėžio literatūrinė žiema“ sumanytoja Elvyra Pažemeckaitė.

„Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje“ įvertintas poetas, rašytojas, vertėjas Vladas Braziūnas, aktorė, Klaipėdos universiteto dėstytoja Virginija Kochanskytė. Medaliu apdovanota ir viena organizacija – įvertinimas už socialinę veiklą skirtas „Lietuvos Caritui“. Medaliu apdovanotas ir kraštotyrininkas, tautodailininkas Bronislovas Mažylis, fotografas, kraštotyrininkas ir visuomenininkas Tautvilis Uža.

„Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą ir skleidimą“ medalis įteiktas politinės sistemos ir parlamentinės veiklos tyrinėtojui profesoriui, dr. Laurui Bieliniui, Mykolo Romerio universiteto teatro režisieriui Juliui Dautartui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Eugenijui Petrovui. Pasveikinti ir dar du laureatai – Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė ir Klaipėdos universiteto profesorius, geografas, habil. dr. Stasys Vaitekūnas.

„Už visuomeniškai aktualią publicistiką“ įvertintas istorikas, publicistas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, habil. dr. Egidijus Aleksandravičius, poetė, eseistė, vertėja Aldona Grigaliūnienė, istorikė, dr. Ingrida Jakubavičienė, publicistas, istorijos mokytojas, dr. Algirdas Kavaliauskas, publicistas, Mykolo Romerio universiteto kancleris, doc., dr. Saulius Spurga.

Nusipelniusius apdovanojimo rinko kompetentinga komisija, kurios pirmininkas yra Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Bronislovas Genzelis. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalį „Tarnaukite Lietuvai“ Seimo valdyba įsteigė 2011-aisiais, minint rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, Lietuvos visuomenės ir politikos veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės 150-ąsias gimimo metines. Šis apdovanojimas skiriamas už darbą valstybės labui ir jos gerovei, pozityvių idėjų, brandinančių visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą, sklaidą ir įgyvendinimą.

Garbingo apdovanojimo laureato, poeto, rašytojo, vertėjo Vlado Braziūno padėkos kalbą galite skaityti čia.

Renginio nuotraukų galerija.