Trofėjus už edukacinę programą DRUGELIO KELIONĖ PO PASAULĮ

2014-11-25

  

Lapkričio 21-23 Vilniaus parodų ir kongresų centre LITEXPO vyko 4-oji mokykloms skirta paroda MOKYKLA 2014. Joje šiemet didžiulis dėmesys buvo skirtas mokyklų ir muziejų bendradarbiavimo skatinimui: atvirose parodų rūmų erdvėse įkurta „Mumo“ (Muziejus mokyklai) sala kvietė užsukti ir iš arčiau susipažinti su Lietuvos muziejais, jų veikla ir vykdomomis edukacinėmis programomis.

 

Penktadienį, lapkričio 21 dieną, MuMo Super saloje vykusioje „Idėjų mugėje“ buvo pristatomi geriausi Lietuvos muziejų edukaciniai užsiėmimai, o trys geriausius užsiėmimus sukūrę muziejai buvo apdovanoti žalvarine „Bitės“ figūrėle. Vieną jų į namus parsivežė ir Panevėžio kraštotyros muziejus su pristatyta edukacine programa „Drugelio kelionė po pasaulį“. Šią edukacinę programą kūrė, įgyvendino ir „Idėjų mugėje“ pristatė PKM Edukacijos skyriaus vyresnioji muziejininkė, gamtos edukacinių programų vadovė Vaida Goberienė. Tiek konkurso metu, tiek kūrybiniuose pasiruošimo darbuose edukatorę lydėjo kolegės iš PKM Edukacijos ir informacijos skyriaus: vedėja Agnė Šablinskienė, Ugnė Mitkienė, Giedrė Baltuškienė, Silvija Kraskauskienė.

 

Apdovanojimas už „Gerą idėją“ yra didžiulis pasiekimas ir įvertinimas: jis įrodo, kad muziejaus prioritetai edukacijos srityje išdėlioti tinkamai, kad edukacinės programos savo turiniu, ištekliais, naudojamomis priemonėmis ir metodais juda tinkama linkme, o apskritai – kad gamtamokslis, o dar ir itin specifinės srities, švietimas yra patrauklus, trokštamas, mylimas. Apdovanojimai muziejininkams įteikti iš garbingos komisijos rankų – Lietuvos muziejų asociacijos veiklų parodoje Mokykla 2014 koordinatorės ir Lietuvos jūrų muziejaus Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Nikos Puteikienės bei Lietuvos muziejų asociacijos Švietimo sekcijos vadovės Nidetos Jarockienės.

 

Pristatyta edukacinė programa „Drugelio kelionė po pasaulį“ išties yra išskirtinė: jos akcentas – muziejuje saugoma V. Straševičiaus (1885–1968) surinkta kolekcija, kurioje net 6500 vienetų eksponatų ir 1290 rūšių. Šis rinkinys – viena didžiausių ir įspūdingiausių pasaulio drugių, vabalų ir plėviasparnių kolekcijų Lietuvoje, o joje eksponuojamos ir išnykusios, ir labai retos rūšys. Svarbu tai, kad ši edukacinė programa yra diferencijuojama skirtingoms amžių grupėms: ji specialiai pritaikoma ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams, ir pradinių klasių mokiniams, ir vyresniems. Edukacinėje programoje dalyviai yra supažindinami su drugių biologija: fizine struktūra, gyvenimo sąlygomis ir ypatumais, migracija, o ekspozicijoje – su pačiais įdomiausiais drugiais. Edukacinio užsiėmimo metu naudojamos mokymo(si) priemonės: mikroskopas, specialus stalas su padidinamaisiais stiklais, sinchronizuota paros apšvietimo ir gamtos paros garsų simuliacija. Programos metu mažiausieji mokosi piešti drugį, gavę korteles, dėlioja jo gyvenimo ciklą. Vyresni praktinę užduotį atlieka japoniška popieriaus lankstymo technika – origami; taip pat gamina vabzdį iš gamtinių medžiagų, kurios savo tekstūra labai artimos realaus vabzdžio struktūroms. Edukacinės programos „Drugelio kelionė po pasaulį“ tikslas – vykdyti gamtamokslinį švietimą, tačiau spalvingi, įvairių formų ir dydžių drugiai kartu yra puikus vaikų estetinio lavinimo objektas, padedantis atskleisti tikrąjį gamtos grožį ir skatinantis jį saugoti ir mylėti.

  

                       

   

   

Atgal