Sveikiname kultūros ir istorijos žurnalą „Senvagė“ su kūrybiniu dešimtmečiu

2024-05-23

 

Panevėžio kraštotyros muziejus džiaugiasi bendradarbiavimu su Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalu „Senvagė“, mininčiu atkūrimo dešimtmetį.

 

Su žurnalu susijęs triūsas, tikėjimas, ir viltys nukreipti tautos gyvybės medžiui puoselėti“, – pirmajame „Senvagės“ numeryje, pasirodžiusiame dar 1990 m., rašė jo steigėja ir ilgametė redaktorė Liuda Jonušienė. Šiais žodžiai, pakartotais ir 2014 m., atkuriant žurnalo gyvavimą, nusakyta ir iki šiol išlaikoma nuosekli leidinio kryptis – puoselėti istorinę miesto gyvenimo atmintį, pateikti šiandieninės jo kultūros veidą ir žymėti tapatumo kontūrus Lietuvos ir tarptautiniuose kultūros kontekstuose.

 

Nuo 2014-ųjų muziejus glaudžiai bendradarbiauja rengiant žurnalo turinį. Per dešimtmetį „Senvagės“ puslapiuose pasirodė 40 muziejininkų parengtų publikacijų, kuriose: pasakojama apie Panevėžio virsmą miestu, čia gyvenusių tautinių bendrijų veiklą; pristatoma miesto fotografijos istorija, kūrybinių sambūrių veikla, išskirtinių istorinių asmenybių portretai; supažindinama su archeologinių tyrinėjimų medžiaga bei įvairiais miesto praeities tyrimais. 20-yje išleistų atkurtos „Senvagės“ numerių viešintos Kraštotyros muziejaus rinkinių nuotraukos, dokumentai ir kt. vaizdinė medžiaga.

 

Džiaugiamės būdami žurnalo „Senvagė“ kūrybinės bendruomenės dalimi ir linkime žurnalui kūrybingo, darnaus gyvavimo atspindint miesto dabarties ir praeities savitumą! Šio išskirtinio Panevėžio leidinio buvusiems ir esamiems redaktoriams – Liudai Jonušienei, Rasai Jasiūnienei, Mindaugui Juzokėnui, Astai Sarapienei, straipsnių autoriams, leidėjui VšĮ „Amalkeros leidyba“ – linkime stiprybės „kilti ir kelti“, kaip sakė mūsų žymioji kraštietė, rašytoja, spaudos bendradarbė Gabrielė Petkevičaitė-Bitė...

 

G. Kartano nuotraukoje – muziejininkai, „Senvagės“ straipsnių bendraautoriai

 


Atgal