Rugpjūčio 23 d. vyks Baltijos keliui ir Juodojo kaspino dienai atminti skirti renginiai

2019-08-12

Rugpjūčio 23 d. vyks Baltijos kelio 30-mečiui ir Juodojo kaspino dienai atminti skirti renginiai. Tradicija tapusi Baltijos keliui ir Juodojo kaspino dienai paminėti skirta konferencija Panevėžyje šiais metais rengiama jau dvyliktą kartą, jos tema – „Išgyvenimo taktika: pasitraukti? priešintis? prisitaikyti?“.

Konferenciją sudaro dvi dalys: pirmoji dalis vyks Juozo Urbšio tėviškėje (registracija – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos registratūroje), kurioje dainų autorius Vygantas Kazlauskas atliks dainų programą, dr. Valdas Rakutis skaitys konferencijai skirtą pranešimą „Lenkų kavalerijos veiksmai 1920 metų lapkričio mėnesį Panevėžio apylinkėse“. Po pranešimo galėsite ragauti gilių kavos su Urbšynės pyragu.

Antroji konferencijos dalis vyks Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje, kurioje išgirsite keturis pranešimus: dr. Algio Mickūno pranešimas „Kelionė ir grįžimas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataro, sovietmečio disidento Sauliaus Pečeliūno pranešimas „Priešinimosi anatomija“, literatūros žurnalo „Metai“ vyriausiojo redaktoriaus Antano Šimkaus pranešimas „Juozo Baltušio dienoraščiai: tarp prisitaikymo ir nesusitaikymo“ bei dr. Valdemaro Klumbio pranešimas „Lietuvos inteligentijos prisitaikymai sovietmečiu“. Po paskutiniojo pranešimo vyks diskusija.

Po konferencijos kino centre „Garsas“ 16.00 val. bus rodomas dokumentinis filmas „Arčiau žemės anapus upės“ (vietų skaičius ribotas, nemokamus bilietus rekomenduojama pasiimti iš anksto kasoje). 18.00 val. visose miesto bažnyčiose vyks šv. Mišios už nepriklausomą Lietuvos valstybę ir jos žmones.

Panevėžio kraštotyros muziejus kviečia visus rugpjūčio 23 d. nuo 17.00 val. iki 20.00 val. Senvagėje sudalyvauti Baltijos kelio 30-mečio ir Juodo kaspino dienos minėjimui skirtuose šventiniuose edukaciniuose užsiėmimuose. Visi norintys bus kviečiami pasipuošti tautine simbolika: galėsite pasigaminti Lietuvos valstybės vėliavėles, iš meduolio pasigaminti Lietuvos herbą, išsipiešti skruostus Lietuvos vėliavos spalvomis bei savo ranka papuošti ir parašyti linkėjimą Lietuvai.

Visi renginiai nemokami. Bus filmuojama ir fotografuojama.

Konferenciją organizuoja Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Panevėžio kraštotyros muziejus.

Renginių programą galite atsisiųsti paspaudę čia: renginių programa.