Praūžė MUZIEJŲ NAKTIS 2016

2016-05-25

2016 m. gegužės 21 d., šeštadienį, Panevėžyje vyko tarptautinio projekto EUROPOS MUZIEJŲ NAKTIS 2016 renginiai tema ROŽĖS PRAŽYDĖJIMAS TAMSOJE. Panevėžio kraštotyros muziejuje lankytojams pristatyta atnaujinta ekspozicija PANEVĖŽYS LIETUVOS RESPUBLIKOS METAS, kurią per šventinę naktį suskubo aplankyti per tūkstantį lankytojų.

Į šventės programą gražiai įsikomponavo parodos VEIDAI IR MINTYS uždarymas – susitikimas su autoriumi, fotografu Algimantu Žižiūnu.

Mažiausieji lankytojai buvo pakviesti į vaikų kiemą: jie galėjo piešti, žaisti lauko žaidimus.

Trečius metus vykusios orientavimosi varžybos MUZIEJAUS LOBIAI 2016 sulaukė rekordiškai didelio komandų skaičiaus. Šiemet rungėsi dvidešimt šešios komandos, kurias sudarė 2–4 asmenys. Pirmąją vieta užėmė šeimyninė komanda KLIMBALĖ, antroji vieta atiteko KAUKŲ komandai, trečioji liko JURGITOS IR MONIKOS komanda. Varžybų nugalėtojams buvo įteikti MUZIEJŲ NAKTIES 2016 rėmėjų prizai: Bistrampolio dvaro, Panevėžio Lėlių vežimo teatro ir Panevėžio teatro MENAS dovanų kuponai bei Panevėžio kraštotyros muziejaus suvenyrai.

Iškilmingoje vakaro dalyje buvo įteiktos muziejaus nominacijos. Už aktyvų dalyvavimą muziejaus renginiuose, domėjimąsi krašto praeitimi ir nuoširdų bendravimą 2016 METŲ MUZIEJAUS LANKYTOJA išrinkta ir apdovanota Aušrelė Frankienė. Už nuoširdų bendradarbiavimą bei miestui ir muziejui padovanotą vertingą XX amžiaus tekstilės kolekciją, 2016 METŲ MUZIEJAUS BIČIULIU paskelbtas Juozapas Antanavičius. Už dėmesį krašto kultūrai, aktyvų dalyvavimą muziejaus gyvenime ir suteiktą paramą 2016 METŲ MUZIEJAUS RĖMĖJU pripažinta AB AMBER GRID. Už pilietiškumą, domėjimąsi krašto praeitimi ir aktyvų dalyvavimą muziejaus edukacinėje veikloje 2016 METŲ MUZIEJAUS DARŽELIU paskelbtas ir apdovanotas Panevėžio lopšelis-darželis JŪRATĖ, o 2016 METŲ MUZIEJAUS MOKYKLA tapo Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla. 2016 METŲ MUZIEJININKU išrinkta Jūratė Gaidelienė.

Didžiulio lankytojų dėmesio susilaukė ROŽĖS PRAŽYDĖJIMAS TAMSOJE – ekspozicijos PANEVĖŽYS LIETUVOS RESPUBLIKOS METAIS atidarymas. Naujojoje ekspozicijoje šventės dalyviai laiko tiltu nusikėlė į 1935-ųjų metų Panevėžio gatves. Turėjo galimybę įvertinti romantišką ponios Karolinos Moigienės kambario interjerą, susipažinti su prieškario ugniagesio profesija ir liko nustebinti – sulaukė netikėto namų šeimininko notaro Jono Moigio telefono skambučio. Šventinę nuotaiką grodamas antikvariniu gramofonu palaikė muziejaus draugas, kolekcininkas Klementas Sakalauskas.

Viso renginio metu muziejaus pievelėje įrengtoje estradoje skambėjo muzika: klasikos kūrinius keitė chorų atliekamos melodijos, senoviniai romansai užleido vietą jaunimo pamėgtų šiuolaikinės muzikos grupių pasirodymams.

Renginys buvo puiki proga muziejininkams pabendrauti su lankytojais, o lankytojams – išgirsti įdomių pasakojimų, pamatyti eksponatus paslaptingąją MUZIEJŲ NAKTĮ.