Fotografijų paroda „Liudyti tautai ir istorijai“

2022-06-08

 

Nuo birželio 14 d. iki rugpjūčio 23 d. Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspozicijoje (Respublikos g. 17) veiks Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) Genocido aukų muziejaus paroda „Liudyti tautai ir istorijai“.

 

2014 m. parengta paroda skirta laisvės kovų dalyvio Leono Laurinsko (1926–2013) atminimui. L. Laurinskas – buvęs Kęstučio apygardos partizanas, politinis kalinys, Lietuvos laisvės lygos narys, Lietuvos kariuomenės kūrėjas, Vyčio kryžiaus ordino kavalierius. Nuo 1945 m. iki 1953 m. ginkluotojo antisovietinio pasipriešinimo kovose dalyvavęs L. Laurinskas sukaupė gausią fotografijų kolekciją. Surinktos ir išsaugotos L. Laurinsko fotografijos – neįkainojamas istorijos šaltinis ir liudijimas kartoms apie pokaryje Lietuvoje vykusias kovas už laisvę.

 

Parodą „Liudyti tautai ir istorijai“ parengta L. Laurinsko kolekcijos pagrindu. Ginkluoto antisovietinio pasipriešinimo dalyvis sukaupė gausią fotografijų kolekciją, kurios dalis 2013 m. buvo perduota Genocido aukų muziejui. Parodoje eksponuojamos fotografijos iš kolekcijos, taip pat dokumentai iš L. Laurinsko baudžiamosios bylos, fotografijos iš lagerio, Atgimimo mitingų laikotarpio, politinių kalinių ir tremtinių renginių akimirkų.

 

 

 

 

 

Gedimino Kartano nuotraukos

 

Atgal