Birželio 14-ąją Panevėžyje vyks „Misijos Sibiras“ organizuojama atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“

2019-06-11

Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, jau ketvirtus metus „Misija Sibiras“ organizuoja tremtinių bei politinių kalinių vardų ir likimų skaitymo akciją „Ištark, išgirsk, išsaugok“. Jos metu visoje Lietuvoje ištariama daugiau nei 100 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų, išgirstami jų likimai. Skaičiuojama, jog sovietų vykdytų represijų metais Lietuvoje nukentėjo daugiau nei 300 000 žmonių, kurie buvo pasiųsti į kalėjimus ar tremties vietas, išsibarsčiusias po visą Sovietų Sąjungą. Jeigu būtų siekiama įgarsinti kiekvieno ištremto ar įkalinto tautiečio vardą, pavardę ir likimą, tai užtruktų apie 15 parų.

  

„Suvokti tremties skaičius yra labai sudėtinga, dažnai tai mūsų galvose nugula kaip įprastas faktas. Jau ketvirtus metus siekiama, kad tremtis visuomenei asocijuotųsi ne su milžiniškais skaičiais, bet su atskiromis žmonių gyvenimo istorijomis bei likimais. Mūsų karta yra būtent ta, kuri kuria ateitį istorijai, todėl metas tai daryti formomis, kurios vienija ir įtraukią kiekvieną – nesvarbu, ar tai senjoras, kuris pats patyrė tremtį, ar moksleivis, kuris vos pasiekia skaitymų tribūną“, – teigia projekto „Misija Sibiras“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

  

Atminties akcija visuose miestuose sulaukia didelio žiniasklaidos dėmesio ir visuomenės palaikymo. Panevėžyje jau antrus metus akcija vyks Nepriklausomybės aikštėje – prasidėjusi birželio 14 d. 13 val., ji tęsis iki birželio 15 d. 00:00 val. Per parą numatyta perskaityti 10 000 tremtinių bei politinių kalinių vardų bei gyvenimo istorijų. Prie skaitymų kviečiami prisijungti visi norintys, kurie turi galimybių, kviečiami registruotis iš anksto adresu www.misijasibiras.lt arba stoti į gyvąją skaitovų eilę.

  

Jau trečius metus Gedulo ir vilties dieną 11 val. 59 min. visoje Lietuvoje skelbiama Visuotinė tylos minutė: įstaigos, įmonės, mokyklos, bendruomenės skatinamos minutei sustoti ir pagerbti nuo tremties bei kalinimų nukentėjusius tautiečius. Daugiau apie akciją www.tylosminute.lt.

   

Projekto „Misija Sibiras“ rengėjai dėkingi rėmėjams, prisidedantiems savo indėliu aukojimo platformoje http://www.aukok.lt.

   

 

  

  

Pranešimą parengė Misija Sibiras 

Atgal