Įvyko XIV konferencija, skirta Baltijos kelio ir Juodojo kaspino ir dienai atminti

2021-08-23

 

Rugpjūčio 23-ąją įvyko XIV tradicinė konferencija, skirta Baltijos kelio ir Juodojo kaspino ir dienai paminėti. Šių metų konferencijos tema – „Istorijos pasakojimai: nuo faktų iki interpretacijų“.

  

Pirmoji konferencijos dalis vyko Juozo Urbšio tėviškėje. Čia atvykusiųjų laukė dainų autorės Ilonos Papečkytės muzikinė programa, dr. Dainiaus Noreikos pranešimas „1941 m. Birželio sukilimas: reiškiniai ir jų vieta istorijoje“, ekspozicijų lankymas bei pokalbiai po „Ministro“ ąžuolu.

  

Konferencija tęsėsi Panevėžio kraštotyros muziejuje. Susirinkusiesiems sveikinimo žodį tarė miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas: „Dėkoju organizatoriams už puikų renginį ir pakvietimą dalyvauti jau tradicija tapusioje konferencijoje. Molotovo-Ribentropo paktas ir baisios jo pasekmės inspiravo Baltijos kelią. Šie įvykiai pakeitė tiek pasaulį, tiek ir mūsų šalį, mūsų visuomenę. Šiandieną minime Juodojo kaspino dieną, prisimename Baltijos kelią. Tai gera proga mums atsigręžti atgal ir prisiminti šiuos istorinius žingsnius, pakalbėti apie praeitį, susimąstyti, kaip istorijos samprata, jos pateikimas kuria dabartį, o dabartis jaunajai kartai formuoja ateities požiūrį į šias dienas. Manau šiandien apie visą tai bus galima išgirsti ir drauge padiskutuoti“. Konferencijos dalyvius taip pat sveikino muziejaus direktorius dr. Arūnas Astramskas: „Džiaugiuosi visus čia matydamas ir turėdamas garbę pradėti tradicinį renginį, kuriam jau keletą metų stengiamės suteikti netradicinę formą. Norime, kad jis būtų pakankamai laisvas, atviras, vyktų diskusijos. Taigi galima elgtis laisvai – užduoti klausimus ir pasisakyti. Noriu padėkoti mūsų renginio partneriui – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai, taip pat renginio rengėjui Emiliui Jociui“.

 

Konferencijoje pranešimus skaitė profesorius, humanitarinių mokslų daktaras Rimvydas Laužikas, Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos narys Vytenis Bagdonas, istorikas, publicistas Juozas Brazauskas, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakulteto doktorantas Evaldas Vilkončius ir Lietuvos istorijos instituto mokslininkė, humanitarinių mokslų daktarė Rasa Čepaitienė.

  

Po konferencijos pranešimų sekė diskusija. Visą konferencijos įrašą galite pamatyti čia:

 

 

 

 

Konferencijos akimirkos. Gedimino Kartano nuotraukos.

 


Atgal