Įvyko Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienos minėjimas

2016-08-24

Rugpjūčio 22 d. (pirmadienį) Panevėžio kraštotyros muziejus kartu su Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka panevėžiečius pakvietė į gyvosios istorijos konferenciją ISTORIJOS ŽENKLŲ SKAITYMO PAMOKOS, skirtą Juozo Urbšio 120 metų sukakčiai. Tai buvo vienas renginių, skirtų Juodojo kaspino ir Baltijos kelio dienai paminėti.

Pirmoji konferencijos dalis, atidarymas su dainų autoriaus ir atlikėjo Deivio Norvilo dainų programa, vyko Juozo Urbšio tėviškėje (Čiūrų k., Panevėžio r.). Pirmosios dalies metu buvo apdovanoti VII respublikinio vyresniųjų klasių mokinių rašinio ir esė konkurso nugalėtojai, išgirdome specialų doc.dr. Dalios Bukelevičiūtės konferencijos pranešimą.

Antrojoje, pranešimų dalyje, kuri vyko G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje, išgirdome Vytauto Didžiojo karo muziejaus dr. Aušros Jurevičiūtės, Lietuvos istorijos muziejaus dr. Artūro Svarausko, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojų dr. Arūno Bubnio, Editos Jankauskienės, Vilniaus universiteto dr. Ingos Zakšauskienės pranešimus. Konferenciją moderavo Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas.

Konferencijos ISTORIJOS ŽENKLŲ SKAITYMO PAMOKOS nuotraukų autorius – Virginijus Benašas.