Sukis, laiko rate!

2018-07-09

Panevėžio kraštotyros muziejus, prieš 93-ejus metus atvėręs duris, nuėjo ilgą ir prasmingą veiklos kelią ir, artėdamas prie šimtmečio, pribrendo pokyčiams. Nuo šių metų balandžio 3 d. jis uždarytas rekonstrukcijai: pagrindinis pastatas neveikia, tačiau muziejininkai ir toliau vykdo savo veiklą. Rekonstrukcijos metu miestiečius ir atkeliaujančius svečius kviečiame lankyti ekspoziciją „Upytės bajorai“ seniausiame Panevėžio pastate (Kranto g. 21), Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio ekspoziciją (Respublikos g. 17) ir Panevėžio sporto istorijos ekspozicijas V. Variakojo sporto komplekse (Elektros g. 11) ir „Cido“ arenoje (Parko g. 12, į pastarąją registruojama iš anksto). Taip pat visi esate laukiami profesionaliai parengtose edukacinėse programose.

Vasara – kelionių ir pažinimo metas, kai gali patirti daug nuotykių ir įspūdžių. Šiuo požiūriu muziejus gali būti puikus kelionių gidas, tik jis siūlo ne paprastas, o „Keliones laiku“: pasukti laiko ratą ir persikelti į XIX a. pabaigos Aukštaitijos kaimo sodybą, kur praleisite dieną. Jums teks pamiršti naujausias technologijas ir darbus dirbti taip, kaip dirbo mūsų senoliai. Į rankas pateks kultuvė, spragilas, ližė, brūklė ir kiti dažnam negirdėtais pavadinimais įvardinti daiktai, kurių paskirtis buvo puikiai suprantama praėjusių amžių gyventojams. Neatsiejama to meto žmonių apranga buvo tautinis kostiumas, todėl ir šios programos dalyviai galės pasipuošti tautiniais drabužiais.

Sušilus orams įsimylėjėliai skuba sumainyti aukso žiedus ir prisiekti amžiną meilę bei ištikimybę. Paskutinis vakaras prieš vestuves paprastai būna būsimos nuotakos išlydėtuvės į kitokį – santuokinį gyvenimą. Edukacinė programa „Mergvakaris“ atsirado kaip atsakas į užsimirštančius papročius ir tuo pačiu kaip prisitaikymas prie visuomenės poreikių. Siūlome atgaivinti gražias senolių tradicijas ir mergvakarį švęsti muziejuje. XIX a. rūbai, tradiciniai valgiai, jaunosios išlydėjimo ritualai ir apraudotos mergystės dienos – speciali programa santuokai besiruošiančioms merginoms, jų draugėms ir šeimos moterims.

Čia tik dvi iš daugelio veikiančių edukacinių programų bei teminių ekskursijų, kurios leis turiningai ir įdomiai praleisti laisvalaikį, giliau susipažinti su Panevėžio krašto istorija ir kultūros paveldu. Kiekvienais metais muziejaus darbuotojai, stengdamiesi sudominti lankytojus, tobulina senas ir kuria naujas programas. Šiuo metu galite rinktis iš kelių dešimčių edukacinių programų, kurios suskirstytos pagal temas: etnografinė, istorinė, gamtos ar pažintinė. Laukiame visų – mažų ir didelių – minėtose veikiančiose ekspozicijose ir edukacinėse programose. Ir vasarą mes pasiruošę draugauti su jumis.

 

Panevėžio kraštotyros muziejaus

Edukacijos ir informacijos skyrius

 

Nuotraukos:

Edukacinė programa „Kelionė laiku“. 2015 m. T. Stasevičiaus nuotrauka

Edukacinė programa „Mergvakaris“. 2017 m. S. Grubliausko nuotrauka

Atgal