Apdovanoti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatai

2017-03-31

Kovo 30 d., ketvirtadienį, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre vyko iškilminga G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalių „Tarnaukite Lietuvai“ įteikimo ceremonija. Už darbą valstybės labui ir jos gerovei, pilietiškumo skatinimą, filantropinę ir kultūrinę veiklą buvo apdovanota šešiolika laureatų.

Medalius įteikė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, sveikinimo kalbą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas. Po iškilmingos ceremonijos koncertavo Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Veronika Povilionienė ir Petras Vyšniauskas bei Panevėžio muzikinio teatro choras (vad. Algirdas Viesulas).

Apdovanojimo už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą nusipelnė rašytojas Marius Ivaškevičius, asociacijos „Talka tėviškei“ pirmininkas Sigitas Marčiukaitis, Lietuvos nacionalinio muziejaus muziejininkė Aistė Petrauskienė ir Jurbarko kultūros centro teatro vadovė Danutė Samienė.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą, buvo apdovanoti kultūros mecenatas ir fotografas Jonas Dovydėnas, „Rašytojų klubo“ direktorė Janina Rutkauskienė, Krasnojarsko geologijos ekspedicijos Centrinės laboratorijos vedėjas Saulius Sidaras ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorė Viktorija Skrupskelytė.

Visuomenininkai Ona Burneikienė, Gediminas Kaluina, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus muziejininkas Raimondas Guobis bei Šiaulių Gegužių progimnazijos istorijos mokytojas ir skautų vadovas Sergejus Staponkus buvo apdovanoti už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje.

Apdovanojimo už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, nusipelnė Punsko leidyklos „Aušra“ direktorius, poetas, vertėjas ir publicistas Sigitas Birgelis, Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto mokslo darbuotojas, žurnalistas, fotografas, kraštotyrininkas Vidmantas Jankauskas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, publicistas Vladas Terleckas ir Ramygalos gimnazijos muziejininkė Irena Zubauskienė.