Knygos „Senasis Panevėžys. Henriko Grinevičiaus atvirukų ir fotografijų kolekcija“ sutiktuvės

2016-01-20

2016 m. sausio 19 d., antradienį, 16 val. Panevėžio kraštotyros muziejuje (Vasario 16-osios g. 23) vyko knygos „Senasis Panevėžys. Henriko Grinevičiaus atvirukų ir fotografijų kolekcija“ sutiktuvės.

   

Mintimis apie knygą ir jos aktualumą, reikšmę kultūros istorijai dalinosi bene geriausi miesto erdvių žinovai istorikai Panevėžio kraštotyros muziejaus direktorius Arūnas Astramskas ir Panevėžio apskrities archyvo direktorius Leonas Kaziukonis, miesto erdvių tyrinėtojas fotomenininkas Saulius Saladūnas, Henriko Grinevičiaus kolekcijos saugotojas Tadas Grinevičius, albumo sudarytoja Zita Pikelytė.

   

Panevėžio kraštotyros muziejaus išleistame albume pristatomas vieno žymiausių Lietuvos kolekcininkų Henriko Grinevičiaus (1924–1998) Panevėžio miesto fotografijų ir atvirukų iki 1940 metų rinkinys. Solidus vaizdų albumas (publikuojama 245 atvirukai ir fotografijos) pateikia plačią miesto panoramą, supažindina su gatvių ir aikščių kaita, istoriniais pastatais. Pažintį su rinkiniu, senuoju miestu ir jį fotografavusiais žmonėmis praturtina fotografijos istorikės dr. Zitos Pikelytės tekstai. Knygai estetinę išvaizdą suteikė dailininkė Asta Radvenskienė, į anglų kalbą vertė Benigna Skalauskienė, spaudai paruošė UAB „Amalkeros leidyba“. Albumo išleidimą parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė. Šiuo prasmingu ir brandžiu leidiniu Panevėžio kraštotyros muziejus pažymi savo veiklos 90-metį.

Atgal