Irenos Jasiūnienės tapybos darbų paroda „Brangiausiai pasaulyje parduotų paveikslų kopijos“

2017-01-31

   

Panevėžio kraštotyros muziejus pristatė impresionizmo klasikų sukurtų šedevrų kopijų parodą. 2017 m. sausio 17–28 d. lankytojai galėjo pamatyti dailininkės Irenos Jasiūnienės nutapytas Vincento van Gogo, Polio Sezano, Polio Gogeno, Eduardo Monė, Amadėjaus Modiljanio brangiausiai parduotų paveikslų kopijas.

   

Pasak Irenos Jasiūnienės, muziejuje pristatomų kūrinių idėja kilo iš noro papuošti savo namus, išbandyti galimybes tapant. Vėliau tai virto savotišku hobiu, kelionių įspūdžių perteikimu – Vincento van Gogo kūrinį nutapė grįžusi iš kelionės po Pietų Prancūziją, lankydamasi vietovėse, kuriose kūrė garsusis dailininkas. Svarbu ir tai, kad dalies šių paveikslų originalų net neįmanoma pamatyti, nes jie saugomi privačiose kolekcijose. Vienintelis būdas pažinti šiuos šedevrus yra grožėtis jų kopijomis. Pinigai čia minimi todėl, kad žinotumėme, jog visi I. Jasiūnienės nutapyti paveikslai yra brangiausiai pasaulyje parduotų dailės kūrinių sąrašuose. 

   

Irena Jasiūnienė gimė ir užaugo Darbėnuose, Žemaitijos miestelyje. Jau daugiau kaip trisdešimt metų gyvena ir kuria Panevėžyje. Pastaraisiais metais vis daugiau laiko skiria tapybai. Idėjų ir įkvėpimo kūrybai semiasi iš ją supančios aplinkos, gamtos vaizdų, įvairių mūsų krašto vietų ar kelionėse po pasaulį pamatytų ir užfiksuotų akimirkų.

 

Atgal